" />
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » ABC ZABUDOWY
Kontakt
  • E-mail:zabudowy@zabudowaaut.pl
  • Telefon42 654 29 99
    601329836
    Łódź ul.Przybyszewskiego 199/205
  • Godziny działania sklepuPN-PT 9.00-18.00 SOB 9.00-13.00
Zmiana języka
PolskiAngielski

ABC ZABUDOWY

Jak zaplanować budowę swojego campera

 

Znajdź vana

Jeśli posiadasz już samochód do zabudowy to wówczas dopasowujemy do niego projekt.

Jeśli jednak dopiero chcesz kupić auto pod zabudowę, najpierw przyjdź do nas by uzgodnić co ma w nim być. Wybór odpowiedniego vana do zabudowy będzie zależał od osobistych preferencji jak i decyzji na etapie planowania, projektu zabudowy i posiadanego budżetu.

Pomożemy Ci ocenić, które auto najbardziej będzie się nadawało do Twojego projektu zabudowy.

Jeśli na przykład chcesz mieć łóżko z tylu w poprzek auta, to nie możesz wybrać auta wąskiego. Będziesz bowiem spał z podkurczonymi nogami. Jeśli łóżka mają być wzdłuż auta trzeba szukać najdłuższych modeli.

Auto dostawcze można kupić na wiele sposobów.

Może to być auto nowe i jest to najlepsze rozwiązanie. Nie wszyscy jednak dysponują tak dużym budżetem. Przy zakupie używanego samochodu trzeba pamiętać że są to auta często z dużym przebiegiem i wożące duże ciężary. Jednak jeśli auto jeździło autostradami, nie było przeładowywane i było regularnie serwisowane, może być dobrą bazą pod zabudowę.

Trzeba bardzo dobrze sprawdzić samochód, by nie okazało się, że nasz camper zmieni się w wakacyjny koszmar, który ciągle się psuje.Zaplanuj swojego Vana

Na samym początku trzeba zrobić listę priorytetów. Jak wyobrażasz sobie swojego campera i co chciałbyś w nim mieć.

Czy chcesz używać swojego campera tylko jako auto turystyczne?
Czy na co dzień będzie służył jako auto dostawcze, a na weekendy i wakacje jako kamper?

Jeśli auto wielozadaniowe, będzie się wiązało to z pewnymi utrudnieniami, jak choćby przegroda działowa. Nie pozwalająca przechodzić na tył auta. Ale za to odliczysz pełen podatek VAT. Auto nie będzie stało bezużytecznie przez większość roku. Całe wyposażenie będzie w prosty sposób demontowane. Przy zmianie samochodu możesz sprzedać tylko auto, a wyposażenie kempingowe przełożymy do twojego nowego auta.

Podstawowe pytanie jakie musisz sobie zadać to jak chcesz podróżować swoim kamperem?


Czy większość twoich miejsc postojowych będzie "na dziko" czyli będą to parkingi i miejsca biwakowe. Czy też na oficjalnych campingach z pełnym wyposażeniem.

Ma to duże znaczenia przy dopasowaniu zbiorników na wodę i źródeł zasilania w energię elektryczną. Warto jest obejrzeć gotowe camper-vany dużych producentów europejskich. Pozwoli to zorientować się w różnych zabudowach i ilości miejsca do mieszkania.


Kolejne pytanie to kwestia wyposażenia auta.

Czy potrzebujesz jedno łóżko dla dwóch osób, czy może cztery oddzielne. Czy ma być w pełni wyposażona kuchnia, z kuchenką, ciepłą i zimną wodą, mikrofalówką. Czy kosztem przestrzeni chcesz żeby była toaleta, z wc chemicznym umywalką i prysznicem. Czy kuchnia i ogrzewanie ma być gazowe, na ropę, a może elektryczne.W internecie lub na targach, można się przekonać co jest oferowane za cenę około 200 000 zł przez zachodnie koncerny. Następnie porównać z tym co, za dużo niższą kwotę, otrzymacie Państwo u nas. W naszej firmie są do wglądu katalogi czołowych firm budujących campery.

Komfort projektowania z nami campera polega na tym, że zabudujemy go dokładnie pod Państwa potrzeby. Najpierw stworzymy trójwymiarową wizualizację wnętrza, biorąc pod uwagę Państwa potrzeby i pojemność samochodu.
Kiedy będzie ona zgodna z oczekiwaniami i budżetem - przystąpimy do budowy.

 


Przejdź do strony głównej

Nowości w naszej ofercie

12345
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl